Burger & welzijn
Burgerzaken
Terug naar navigatie - - BurgerzakenAantal inwoners (jaar)
Terug naar navigatie - Burgerzaken - Aantal inwoners (jaar)Begin 2026 is het aantal inwoners significant aan het stijgen, op 30/06/2026 zitten we al aan 25.076 inwoners.
Inwoners |
2016 |
2017 |
2018 |
2019 |
2020 |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Inwoners |
23.546 |
23.681 |
23.689 |
23.774 |
23.958 |
24.114 |
24.398 |
24.623 |
24.742 |
24.866 |
24.923 |
Afspraken gemeentehuis (kwartaal)
Terug naar navigatie - Burgerzaken - Afspraken gemeentehuis (kwartaal)In lijn met de prognoses blijft het aantal afspraken bij de dienst burgerzaken hoog.
Dit door het hoge aantal vervangingen van identiteitskaarten en rijbewijzen.
Pas in 2029 zou dit afnemen wat betreft de identiteitskaarten.
Jaar |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
2021 |
1.763 |
3.362 |
3.436 |
2.654 |
2022 |
2.870 |
2.992 |
2.892 |
2.435 |
2023 |
3.030 |
3.157 |
2.995 |
2.619 |
2024 |
3.515 |
3.723 |
3.439 |
3.908 |
2025 |
5.429 |
4.878 |
4.939 |
4.372 |
2026 |
4.734 |
4.673 |
4.429 |
- |
Werken op afspraak - gemeentehuis (Kwartaal)
Terug naar navigatie - Burgerzaken - Werken op afspraak - gemeentehuis (Kwartaal)Werken op afspraak - gemeentehuis |
KW1 2021 |
KW2 2021 |
KW3 2021 |
KW4 2021 |
KW1 2022 |
KW2 2022 |
KW3 2022 |
KW4 2022 |
KW1 2023 |
KW2 2023 |
KW3 2023 |
KW4 2023 |
KW1 2024 |
KW2 2024 |
KW3 2024 |
KW 4 2024 |
KW1 2025 |
KW2 2025 |
KW3 2025 |
KW4 2025 |
KW1 2026 |
KW2 2026 |
KW3 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
% Online |
48% |
51% |
50% |
49% |
54% |
56% |
57% |
55% |
56% |
61% |
59% |
56% |
60% |
63% |
62% |
64% |
69% |
67% |
64% |
66% |
64% |
63% |
68% |
zonder voorafgaande afspraak |
15% |
12% |
10% |
10% |
11% |
8% |
10% |
13% |
12% |
11% |
14% |
18% |
14% |
11% |
10% |
6% |
7% |
7% |
9% |
7% |
6% |
6% |
9% |
% eBox activatiegraad (inw>18jaar) (kwartaal)
Terug naar navigatie - Burgerzaken - % eBox activatiegraad (inw>18jaar) (kwartaal)Geen wijziging tov van vorig kwartalen. Misschien moet er toch meer promo gemaakt worden, gelet op de aanzienlijke efficientiewinsten er kunnen gerealiseerd worden.
Periode |
2024 |
2025 |
KW1-2026 |
KW2-2026 |
KW3-2026 |
|---|---|---|---|---|---|
eBox activatie% |
46% |
51% |
53% |
53% |
53% |
eBox activatiegraad per leeftijdscategorie (kwartaal)
Terug naar navigatie - Burgerzaken - eBox activatiegraad per leeftijdscategorie (kwartaal)Bijna geen evolutie, zelfs een lichte daling in de groep 18 - 39 jaar. Bijkomende promotie zou er wellicht voor kunnen zorgen dat dit stijgt.
Leeftijdscategorie |
KW1 2025 |
KW3 2025 |
KW4 2025 |
KW1 2026 |
KW2-2026 |
KW3-2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
18 - 39 jaar |
56% |
59% |
61% |
63% |
63% |
62% |
40 - 64 jaar |
57% |
59% |
60% |
62% |
62% |
62% |
>= 65 jaar |
23% |
25% |
27% |
28% |
29% |
29% |
Opgroeien & samenleven
Terug naar navigatie - - Opgroeien & samenlevenAantal aanwezigen gezondheidsconsult (kwartaal)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal aanwezigen gezondheidsconsult (kwartaal)Het totaal aantal aanwezigen per kwartaal op de gezondheidsconsulten.
Gezondheidsconsulten - aantal aanwezigen |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
Jaar |
|---|---|---|---|---|---|
Aantal aanwezigen 2022 |
11 |
26 |
8 |
20 |
65 |
Aantal aanwezigen 2023 |
18 |
26 |
9 |
20 |
73 |
Aantal aanwezigen 2024 |
25 |
25 |
23 |
32 |
105 |
Aantal aanwezigen 2025 |
18 |
32 |
21 |
28 |
99 |
Aantal aanwezigen 2026 |
23 |
27 |
22 |
- |
- |
Aantal psychologische consults (kwartaal)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal psychologische consults (kwartaal)Aantal psychologische consults (zowel jongeren als volwassenen)
Toelichting bij consults volwassenen: er zijn momenteel zeer veel aanvragen, zowel van nieuwe als terugkerende cliënten. De psycholoog kent weinig cliënten die niet opdagen op de afspraak.
Klachten zijn zeer divers: veel angst, isolement, moeite met controle van emoties, verslavingen, laag zelfvertrouwen en laag zelfbeeld, weinig sociaal vangnet..
De volwassenpsycholoog is van mening dat velen meer doorgedreven of frequentere sessies zouden kunnen gebruiken, maar
- haar de tijd ontbreekt
- het niet past binnen het kader van de conventie
- cliënten hebben vaak de financiële middelen niet om het buiten conventie te doen
- er zijn vaak te lange wachtlijsten.
- daarnaast zijn er ook veel cliënten die het niet volhouden om voldoende te blijven komen.
De volwassenpsycholoog is van mening dat er meer moeten worden ingezet op groepssessies of samenwerking over disciplines heen.
Toelichting consults kinder- en jongerencoaches: afgelopen zomer gaven zij aan dat ze met een wachtlijst werken. Er werden extra sessies toegekend om te overbruggen tot eind 2026. Binnen die marges worden momenteel extra sessies ingeboekt voor de huidige cliënten.
Categorie |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
Jaar |
|---|---|---|---|---|---|
Volwassenen 2021 |
0 |
15 |
16 |
24 |
55 |
Volwassenen 2022 |
15 |
26 |
15 |
27 |
83 |
Volwassenen 2023 |
35 |
89 |
12 |
16 |
152 |
Volwassenen 2024 |
30 |
54 |
18 |
22 |
124 |
Volwassenen 2026 |
97 |
92 |
95 |
- |
- |
Jongeren 2025 |
36 |
32 |
21 |
4 |
93 |
Jongeren 2026 |
84 |
95 |
46 |
- |
- |
Aantal huisbezoeken 80-jarigen (kwartaal)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal huisbezoeken 80-jarigen (kwartaal)Aantal bezoeken van een medewerker van het lokaal dienstencentrum aan alle inwoners van Groot-Maldegem die in 2026 80 jaar worden (geboortejaar 1946).
Aantal huisbezoeken |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal huisbezoeken 80-plussers 2023 |
54 |
43 |
43 |
46 |
Aantal huisbezoeken 80-plussers 2024 |
42 |
47 |
29 |
30 |
Aantal huisbezoeken 80-plussers 2025 |
31 |
25 |
35 |
38 |
Aantal huisbezoeken 80-plussers 2026 |
41 |
18 |
27 |
- |
Aantal unieke deelnemers goedemorgentelefoon (jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal unieke deelnemers goedemorgentelefoon (jaar)Aantal unieke deelnemers die op dinsdag- en donderdagvoormiddag worden opgebeld door een vrijwilliger van het lokaal dienstencentrum voor een babbel.
Aantal |
2026 |
|---|---|
Aantal deelnemers |
22 |
Aantal pashouders UiTpas (jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal pashouders UiTpas (jaar)Het aantal personen dat over een geldige UiTPAS beschikt. Een pashouder wordt meegeteld wanneer hij of zij in dat jaar minstens één keer gebruik heeft gemaakt van de UiTPAS vóór het einde van het jaar.
Cijfergegevens 2026: dit is een stand van zaken op datum 23.06.2026.
Aantal pashouders |
2021 |
2022 |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|
Totaal aantal pashouders |
789 |
1.160 |
1.502 |
1.854 |
2.408 |
2.630 |
Zaalverhuur Oud St. Jozef (kwartaal)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Zaalverhuur Oud St. Jozef (kwartaal)Zaalverhuren lokaal dienstencentrum per kwartaal, opgesplitst in 4 categorieën zaalverhuur:
-
- Zaalhuur door alle eigen diensten (= SH, LDC, gemeentediensten) incl. eigen activiteiten vb. kaarten, bingo, schaken, brei/haakclub
- Zaalhuur door verenigingen i.s.m. LDC
- Zaalhuur door alle externen aan huurtarief cfr. retributiereglement (ongeacht welke categorie, dus ook de niet betalende), inclusief de externen met een overeenkomst (Securex, Zorgbedrijf Meetjesland, Wiegwijs)
- Zaalverhuur aan externen i.s.m. sociale activering (babymassage, herstelacademie, Tanderuis, slaapcoach,…)
Kwartaal 3 2026 is omwille van zomerperiode een kalmere periode.
Soort verhuur |
KW1 2026 |
KW 2 2026 |
KW 3 2026 |
|---|---|---|---|
Zaalhuur door alle eigen diensten |
214 |
228 |
142 |
Zaalhuur door verenigingen i.s.m. LDC |
77 |
54 |
32 |
Zaalhuur door alle externen aan huurtarief cfr. retributiereglement |
177 |
170 |
132 |
Zaalverhuur externen i.s.m. sociale activering |
5 |
11 |
5 |
Aantal deelnames maandelijks terugkerende activiteiten (semester)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal deelnames maandelijks terugkerende activiteiten (semester)Dit betreft het aantal deelnames aan maandelijks terugkerende activiteiten in het lokaal dienstencentrum (bingo, aquarelnamiddag o.l.v. lesgeefster, aquarelnamiddag Open Atelier)
jaartal |
semester 1 |
|---|---|
aquarelnamiddag o.l.v. lesgeefster 2026 |
66 |
bingonamiddag 2026 |
325 |
vrije aquarelnamiddag "Open Atelier" 2026 |
48 |
Aantal deelnames wekelijks terugkerende activiteiten (semester)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal deelnames wekelijks terugkerende activiteiten (semester)Dit betreft het aantal deelnames aan wekelijks terugkerende activiteiten in ons lokaal dienstencentrum (schaken, petanque, stoelyoga, fietstocht)
De petanque en fietstochten starten pas in de loop van de maand april, wanneer het weer het toelaat.
jaartal |
semester 1 |
|---|---|
deelnames aan fietstocht 2026 |
131 |
deelnames aan petanque namiddag 2026 |
73 |
Deelnames aan schaaknamiddag 2026 |
324 |
deelnames aan stoelyoga 2026 |
243 |
Aantal warme maaltijden LDC (semester)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal warme maaltijden LDC (semester)Dit betreft enerzijds een overzicht van het aantal genuttigde maaltijden die we afnemen via de keuken van het Warmhof. Deze maaltijden dienen 2 dagen op voorhand gereserveerd te worden door onze klanten en worden de dag zelf warm aangeleverd door het Warmhof.
Bezoekers kunnen daarnaast ook ter plaatse in onze Kaffee een diepvriesmaaltijd bestellen. We hebben een gevarieerd aanbod dat bestaat uit macaroni, tagliatelle, spaghetti, croque (dubbel of enkel) of een vispannetje.
Jaartal |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
Semester 1 |
|---|---|---|---|---|---|
Aantal warme maaltijden LDC 2022 |
702 |
421 |
395 |
398 |
- |
Aantal warme maaltijden LDC 2023 |
372 |
388 |
277 |
385 |
- |
Aantal warme maaltijden LDC 2024 |
523 |
565 |
574 |
656 |
- |
Aantal warme maaltijden LDC 2025 |
811 |
790 |
943 |
773 |
- |
Aantal warme maaltijden LDC 2026 |
- |
- |
- |
- |
1.528 |
Aantal diepvriesmaaltijden LDC 2026 |
- |
- |
- |
- |
234 |
MMC- aantal unieke personen met rolwagen (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - MMC- aantal unieke personen met rolwagen (Jaar)We maken een opsplitsing in het aantal personen met en zonder rolstoel die vervoerd worden door de MMC.
Personen die een rolstoel mee hebben maar ook nog kunnen stappen, categoriseren we onder "personen met rolstoel".
Cijfergegevens worden eind 2026 toegevoegd.
Stand van zaken op 23.06.2026: 28 unieke personen.
Jaar |
Aantal unieke personen met rolwagen |
|---|---|
2026 |
MMC - aantal unieke personen zonder rolwagen (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - MMC - aantal unieke personen zonder rolwagen (Jaar)We maken een opsplitsing in het aantal personen met en zonder rolstoel die vervoerd worden door de MMC.
Personen die een rolstoel mee hebben maar ook nog kunnen stappen, categoriseren we onder "personen met rolstoel".
Cijfergegevens worden eind 2026 toegevoegd.
Stand van zaken op 23.06.2026: 151 unieke personen.
Jaar |
Aantal unieke personen zonder rolwagen |
|---|---|
2026 |
Aantal bezoeken digipunten (semester)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal bezoeken digipunten (semester)Overzicht van het aantal personen dat langskwam in de verschillende digipunten gedurende het eerste semester.
Inmiddels telt Maldegem vijf Digipunten: Digipunt Bib, Digipunt LDC, Digipunt VZW Bib Adegem, Woonzorgcentrum De Kleithoeve en Digipunt AZ Zeno (campus Maldegem).
Tijdens het eerste semester werden 184 bezoeken geregistreerd.
De frequentie waarop de digipunten open zijn, is variabel.
-
- Bibliotheek Maldegem (2x/week open)
- LDC Oud St. Jozef (1x/week open)
- Bibliotheek Adegem (1x/maand open)
- Woonzorgcentrum Kleit (1x/maand open)
- AZ Zeno (pas opgestart in mei)
Belangrijkste inzichten
-
Leeftijd bezoekers:
- Ouder dan 70 jaar: 84 bezoeken (45,7%)
- 61-70 jaar: 57 bezoeken (31,0%)
- Samen is 76,6% ouder dan 60 jaar. Het Digipunt bereikt dus vooral senioren.
Belangrijkste locaties:
- Bibliotheek Maldegem: 115 bezoeken (62,5%)
- LDC Oud St. Jozef: 41 bezoeken (22,3%)
- De overige locaties samen vertegenwoordigen 15,2% van de bezoeken.
Meest gebruikte toestel:
- Smartphone: 133 bezoeken (72,3%)
- Eigen laptop: 26 bezoeken (14,1%)
De meeste vragen gaan dus over smartphonegebruik.
Aard van de vragen:
- Technische ondersteuning zoals toestelinstellingen, accounts, apps, e-mail of Itsme: 106 registraties (57,6%)
- Overheidsdiensten / burgerprofiel / Itsme: 25 registraties (13,6%)
- Andere digitale dienstverlening zoals bank, VDAB, ziekenfonds of nutsdiensten: 12 registraties (6,5%)
Itsme blijft een veelvoorkomende vraag.
Resultaat van de hulp:
- Goed verder geholpen: 147 bezoeken (79,9%)
- Gedeeltelijk geholpen: 32 bezoeken (17,4%)
- Niet kunnen helpen: 5 bezoeken (2,7%)
Dit toont dat de meeste bezoekers effectief geholpen worden.
Duur van de bezoeken:
- 0-15 minuten: 74 bezoeken (40,2%)
- 15-30 minuten: 52 bezoeken (28,3%)
- Samen duurt 68,5% van de bezoeken minder dan een half uur.
- 15,2% van de bezoeken duurt 45 minuten of langer, wat wijst op complexere hulpvragen.
Hoe vinden bezoekers het Digipunt?
- MagMa of andere pers: 69 bezoeken (37,5%)
- Mond-aan-mond: 59 bezoeken (32,1%)
- Doorverwijzing door gemeentelijke dienst: 20 bezoeken (10,9%)
Lokale communicatie en persoonlijke aanbeveling zijn dus de belangrijkste toeleidingskanalen.
Digipunt |
Semester 1 |
|---|---|
Digipunt AZ Zeno |
4 |
Digipunt Bib Adegem |
5 |
Digipunt Bib Maldegem |
114 |
Digipunt LDC |
41 |
Digipunt Woonzorgcentra Kleit |
14 |
Digitale hulp aan huis |
6 |
Aantal deelnemers digiworkshop (semester)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal deelnemers digiworkshop (semester)- Er werden dit voorjaar 20 digiworkshops georganiseerd in de bib en/of het LDC Oud St. Jozef (Herman & Mentor VZW, AaronImo).
- Aan elke workshop nemen 15 deelnemers deel. Alle workshops waren volzet.
- 300 deelnames werden geregistreerd.
- LIGO organiseerde in 2026 twee lessenreeksen in samenwerking met het
lokaal bestuur van Maldegem: een reeksen: Smartphone deel 2 en Veilig online.- Elke lessenreeks bevat 6 tot 12 lessen (afhankelijk van de module).
- Aan elke lessenreeks nemen tussen de 10 en15 deelnemers deel. Alle lessenreeks waren volzet.
- In het najaar van 2026 organiseren we nieuwe lessenreeksen in samenwerking met LIGO.
Digiworkshop |
Semester 1 |
|---|---|
Digiworkshops Bib (Mentor VZW & Aaron) |
6 |
Digiworkshops Herman |
14 |
Lessenreeks LIGO |
2 |
Aantal aanwezigen praattafels (kwartaal)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal aanwezigen praattafels (kwartaal)Elke dinsdagavond gaan er praattafels voor volwassenen door in het LDC Oud St. Jozef. De deelnemers worden ingedeeld in kleine groepjes om samen met een vrijwilliger Nederlands te oefenen. We zijn doorheen het jaar bezig geweest om dit inhoudelijk te herwerken. Sinds september 2026 passen we de nieuwe werking toe. We staan meer stil bij effectief oefenkansen Nederlands ipv het invullen van werkbundels, die te schools aanvoelden.
We houden elke week het aantal aanwezige deelnemers bij. Ook de LOI-bewoners worden steeds verwacht. Kwartaalrapportage 3 heeft een iets lagere aanwezigheidsaantal; dit omdat we tijdens de zomervakantie enkel de eerste 2 weken van juli een praattafel hebben gehouden.
Jaar |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal aanwezige volwassenen 2024 |
147 |
156 |
194 |
183 |
Aantal aanwezigen volwassenen 2025 |
135 |
108 |
120 |
189 |
Aantal aanwezigen volwassenen 2026 |
255 |
255 |
128 |
- |
Sociale superette (kwartaal)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Sociale superette (kwartaal)Philemon is een Sociale Kruidenier met een aanbod aan voedings-, onderhouds- en verzorgingsproducten voor mensen in armoede. De bezoekers kunnen tegen verminderde prijs of gratis kwalitatieve producten verkrijgen, die onder andere afkomstig zijn vanuit het Fonds voor Europese hulp aan de meest behoeftigen (ESF+). De sociale kruidenier is toegankelijk voor alle cliënten van de sociale dienst die voldoen aan de voorwaarden die vooropgesteld zijn in het intern reglement.
Aantal |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal actieve klanten 2023 |
131 |
137 |
134 |
128 |
Aantal actieve klanten 2024 |
274 |
162 |
164 |
166 |
Aantal actieve klanten 2025 |
168 |
159 |
162 |
153 |
Aantal actieve klanten 2026 |
142 |
148 |
136 |
- |
Aantal rechthebbenden 2023 |
260 |
245 |
247 |
243 |
Aantal rechthebbenden 2024 |
299 |
303 |
294 |
297 |
Aantal rechthebbenden 2025 |
285 |
283 |
269 |
250 |
Aantal rechthebbenden 2026 |
244 |
261 |
270 |
- |
Aantal afspraken woon- en energieloket (jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal afspraken woon- en energieloket (jaar)Cijfers 2026 is aantal afspraken tot en met 31.05.2026
Aantal |
2023 |
2024 |
2025 |
2026 |
|---|---|---|---|---|
Aantal afspraken |
205 |
242 |
336 |
157 |
Vragen burger woon- en energieloket (jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Vragen burger woon- en energieloket (jaar)Loopt vanaf 2026 niet meer via Timeblockr maar via Veneco
Jaar |
Energie, renovatie, premies |
Huren en verhuren |
Woonkwaliteit |
Divers en betaalbaar woonaanbod |
Andere |
|---|---|---|---|---|---|
2023 |
553 |
174 |
1 |
38 |
6 |
2024 |
470 |
118 |
19 |
26 |
9 |
2025 |
442 |
159 |
18 |
27 |
9 |
Status behalen bindend sociaal objectief (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Status behalen bindend sociaal objectief (Jaar)Percentage huurwoningen >25 jaar met conformiteitsattest (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Percentage huurwoningen >25 jaar met conformiteitsattest (Jaar)Aantal woningcontroles conformiteitsattest (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal woningcontroles conformiteitsattest (Jaar)Aantal woningcontroles voor een conformiteitsattest in Maldegem (excl. aanvragen ikv hercontrole binnen verplicht CA)
Aantal opgestarte procedures onbewoonbaarheid - onbeschikbaarheid (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal opgestarte procedures onbewoonbaarheid - onbeschikbaarheid (Jaar)Aantal panden op het leegstandsregister (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal panden op het leegstandsregister (Jaar)Aantal panden op het verwaarlozingsregister (Jaar)
Terug naar navigatie - Opgroeien & samenleven - Aantal panden op het verwaarlozingsregister (Jaar)Sociale zaken
Terug naar navigatie - - Sociale zakenMaldegem Aanzet (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Maldegem Aanzet (kwartaal)Hierin wordt er per kwartaal bekeken hoeveel toekenningen (alsook verlengingen), stopzetting en weigeringen er voorkomen op het BCSD voor Maldegem Aanzet.
De start van het schooljaar (kwartaal 3) zorgt, logisch, voor een hoger aantal dan in de andere kwartalen.
Soort aanvraag |
KW1 2025 |
KW2 2025 |
KW3 2025 |
KW4 2025 |
KW1 2026 |
KW2 2026 |
KW 3 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Toekenningen |
16 |
20 |
179 |
16 |
23 |
9 |
154 |
Stopzettingen |
10 |
6 |
8 |
5 |
9 |
10 |
4 |
Weigeringen |
4 |
2 |
65 |
13 |
13 |
9 |
42 |
Kinderen Aanzet (jaar)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Kinderen Aanzet (jaar)Een tussenkomst in kader van Aanzet wordt toegekend op basis van het Reglement dat werd goedgekeurd door de RMW in zitting van 26.06.2025.
Ook hier wordt de Remi-tool gehanteerd om te bepalen of iemand al dan niet recht heeft. Het referentiebudget wordt hierbij tegenover het meerekenbaar inkomen geplaatst.
Met deze tussenkomst kunnen schoolkosten, aankoop van noodzakelijke kledij, warme maaltijden op school en andere opvoedingskosten betaald worden. De cliënt dient eerst een betalingsbewijs te bezorgen vooraleer we de kost terugbetalen.
Op het einde van het schooljaar wordt telkens een eindevaluatie opgemaakt. Hierbij bekijken we ook het aantal kinderen dat we in het afgelopen schooljaar hebben geholpen via Maldegem Aanzet. Dit zal dus pas in de maand oktober 2026 kunnen vervolledigd worden.
Kinderen Aanzet |
2022-2023 |
2023-2024 |
2024-2025 |
|---|---|---|---|
Kinderen Aanzet |
272 |
266 |
283 |
Eerstelijnsdienstverlening Sociaal Huis (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Eerstelijnsdienstverlening Sociaal Huis (kwartaal)Vanaf 1.12.2025 zijn we met het nieuw Sociaal Huis gestart waarbij elke voormiddag de inwoners van Maldegem vrij kunnen langskomen voor een eerste gesprek over sociale hulpverlening. Merken we dat de hulpvraag te complex is dan geven we een vervolgafspraak of verwijzen we intern door naar iemand van de collega's voor de cel Budget & Schuldhulpverlening of de cel Welzijn.
Het is duidelijk dat burgers de weg gevonden hebben naar het Sociaal Huis. Door de verminderde dienstverlening bij mutualiteiten, banken, vakbonden,... komen burgers soms ook naar het Sociaal Huis met vragen die eigenlijk niet voor ons bestemd zijn.
Jaar |
KW 1 |
KW 2 |
KW 3 |
KW 4 |
|---|---|---|---|---|
2025 |
- |
- |
- |
88 |
2026 |
226 |
298 |
349 |
- |
Aantal leefloners (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal leefloners (kwartaal)Stopzetting van de werkloosheidsuitkering in de tijd, stopzetting van ziekteuitkeringen,... hebben een impact op het aantal leefloners.
Jaar |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
2024 |
136 |
123 |
130 |
113 |
2025 |
132 |
122 |
147 |
142 |
2026 |
151 |
121 |
136 |
- |
Aantal leefloners n.a.v. stopzetting werkloosheid in de tijd (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal leefloners n.a.v. stopzetting werkloosheid in de tijd (kwartaal)Dit cijfer wordt pas sedert 2026 opgenomen waardoor er nog geen historiek is.
Jaar |
KW 1 |
KW 2 |
KW 3 |
|---|---|---|---|
2026 |
11 |
15 |
32 |
Aantal equivalent leefloners (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal equivalent leefloners (kwartaal)Het equivalent leefloon is financiële steun die wordt toegekend als er geen recht is op een leefloon (omwille van een of meerdere voorwaarden), maar als men zich in eenzelfde situatie bevindt.
Jaar |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
2025 |
6 |
4 |
8 |
10 |
2026 |
9 |
7 |
7 |
- |
Aantal equivalent leefloners Oekraïne (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal equivalent leefloners Oekraïne (kwartaal)We merkten sinds 2025 een stijging van het aantal Oekraïners die een equivalent leefloon komt aanvragen. Velen van hen komen hier terecht door familie of vrienden die al in onze gemeente woonachtig zijn. Ondertussen is het aantal dossiers weer verminderd.
Jaar |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
2024 |
5 |
6 |
3 |
5 |
2025 |
29 |
24 |
26 |
26 |
2026 |
27 |
19 |
17 |
- |
Ingebrekestellingen leefloon (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Ingebrekestellingen leefloon (kwartaal)Indien men zich niet houdt aan de afspraken die werden opgenomen in het Geïndividualiseerd Project voor Maatschappelijk Integratie (GPMI) wordt men ingebreke gesteld. Dit leidt in de meeste gevallen tot een schorsing van het leefloon.
Jaar |
KW 1 |
KW 2 |
KW 3 |
KW 4 |
|---|---|---|---|---|
2024 |
8 |
3 |
12 |
11 |
2025 |
13 |
8 |
18 |
11 |
2026 |
16 |
2 |
9 |
- |
Schorsingen leefloon (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Schorsingen leefloon (kwartaal)Een leefloon/equivalent leefloon wordt geschorst indien men zich niet houdt aan de afspraak die werden opgenomen in het GPMI. Het GPMI is een wederzijds contract met de rechten en plichten van zowel de cliënt als het lokaal bestuur.
Jaar |
KW 1 |
KW 2 |
KW 3 |
KW 4 |
|---|---|---|---|---|
2024 |
7 |
5 |
8 |
9 |
2025 |
8 |
7 |
8 |
16 |
2026 |
15 |
4 |
6 |
- |
Crisisopvang aantal nieuwe opnames (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Crisisopvang aantal nieuwe opnames (kwartaal)Crisisopvang aantal opnames |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Crisisopvang aantal opnames 2024 |
7 |
9 |
9 |
7 |
Crisisopvang aantal opnames 2025 |
8 |
5 |
10 |
8 |
Crisisopvang aantal opnames 2026 |
1 |
3 |
1 |
- |
Crisisopvang verblijfsduur (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Crisisopvang verblijfsduur (kwartaal)Deze indicator is pas sinds 2026 opgenomen, vandaar dat er nog geen historiek is.
Crisisopvang verblijfsduur |
KW 1 2026 |
KW 2 2026 |
KW 3 2026 |
|---|---|---|---|
Minder dan 1 maand |
0 |
3 |
1 |
Tussen 1-3 maand |
1 |
0 |
1 |
Tussen 3-6 maand |
2 |
2 |
1 |
Langer dan 6 maand |
5 |
3 |
2 |
Bezettingsgraad LOI (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Bezettingsgraad LOI (kwartaal)De berekening van deze indicator wordt uitgelegd adhv een voorbeeld.
Aantal LOI-plaatsen in januari : 45.
45 plaatsen x 31 dagen = 1.395 = maximum aantal bezette plaatsen.
De effectief bezette plaatsen: 236
236 : 13,95 = 16,92 %
Deze berekening wordt voor elke maand van het kwartaal gedaan.
De drie resultaten worden opgeteld en gedeeld door 3 = gemiddelde bezettingsgraad per kwartaal.
De bezette plaatsen zijn de plaatsen waarvoor we een vergoeding van Fedasil krijgen. De andere plaatsen zijn geschorste plaatsen.
Aan de bewoners van de geschorste plaatsen wordt tot op heden een leefloon toegekend. Daartegenover betalen zij een bezettingsvergoeding conform de verblijfskost van de crisisopvang. De precaire huurmarkt maakt het heel moeilijk om binnen de 4 maand (maximale verblijfstermijn Fedasil) een woning te vinden.
Bezetting LOI |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Bezettingsgraad 2020 |
98% |
97% |
95% |
94% |
Bezettingsgraad 2021 |
91% |
81% |
77% |
87% |
Bezettingsgraad 2022 |
75% |
74% |
56% |
54% |
Bezettingsgraad 2023 |
62% |
58% |
54% |
57% |
Bezettingsgraad 2024 |
43% |
36% |
50% |
54% |
Bezettingsgraad 2025 |
61% |
61% |
21% |
13% |
Bezettingsgraad 2026 |
17% |
22% |
33% |
- |
Aantal dossiers budgetbeheer/begeleiding (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal dossiers budgetbeheer/begeleiding (kwartaal)Budgetbeheer/begeleiding |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal dossiers 2024 |
102 |
100 |
100 |
101 |
Aantal dossiers 2025 |
90 |
85 |
78 |
79 |
Aantal dossiers 2026 |
86 |
89 |
84 |
- |
Collectieve schuldenregeling (CSR) dossiers (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Collectieve schuldenregeling (CSR) dossiers (kwartaal)Reeds in 2019 werd beslist om de samenwerking met de Welzijnsband inzake CSR te laten uitdoven. Eind 2026 zullen alle dossiers die nog door de Welzijnsband worden opgevolgd, afgerond zijn.
Aantal CSR dossiers |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal CSR dossiers via externe advocaat 2024 |
25 |
13 |
12 |
18 |
Aantal CSR dossiers via Welzijnsband 2024 |
7 |
9 |
4 |
4 |
Aantal CSR dossiers via Welzijnsband 2025 |
4 |
4 |
4 |
4 |
Aantal CSR dossiers via externe advocaat 2025 |
14 |
14 |
14 |
17 |
Aantal CSR via externe advocaat 2026 |
17 |
18 |
17 |
- |
Aantal CSR dossiers via Welzijnsband 2026 |
2 |
2 |
1 |
- |
Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling (kwartaal)Het aantal gevraagde adviezen bij de Juridische Dienst van de Welzijnsband daalde stelselmatig aangezien we beroep doen op onze interne juristen.
Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling 2023 |
10 |
3 |
8 |
7 |
Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling 2024 |
8 |
2 |
2 |
5 |
Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling 2025 |
2 |
0 |
1 |
1 |
Aantal dossiers rechtshulp/schuldbemiddeling 2026 |
1 |
1 |
0 |
- |
LAC Fluvius aantal dossiers (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - LAC Fluvius aantal dossiers (kwartaal)De lokale adviescommissie (LAC) is een gemeentelijk overlegorgaan dat bestaat uit het OCMW, de leverancier en een schuldbemiddelaar. De netbeheerder of waterleverancier die een verbruiker wil afsluiten, moet in bepaalde gevallen eerst advies vragen aan het LAC van de gemeente.
Aantal dossiers |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Totaal aantal dossiers 2024 |
44 |
17 |
19 |
14 |
Totaal aantal dossiers 2025 |
18 |
23 |
14 |
15 |
Totaal aantal dossiers 2026 |
12 |
21 |
15 |
- |
LAC De Watergroep aantal dossiers (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - LAC De Watergroep aantal dossiers (kwartaal)De lokale adviescommissie (LAC) is een gemeentelijk overlegorgaan dat bestaat uit het OCMW, de leverancier en een schuldbemiddelaar. De netbeheerder of waterleverancier die een verbruiker wil afsluiten, moet in bepaalde gevallen eerst advies vragen aan het LAC van de gemeente.
Het is de Watergroep zelf die ons vraagt om een LAC te organiseren wanneer zij dit wensen. Vorig jaar was er uitzonderlijk maar 1 die is doorgegaan. Meestal zijn dit er 2 of 3 per jaar.
De Watergroep heeft beslist om meer samen te werken met een incassobureau en enkel de dossiers voor te brengen op een LAC waarin ze weinig perspectief zien. We vermoeden dat ze nu deels op deze beslissing terugkomen zijn aangezien de incassobureaus ook niet de gewenste resultaten bekomen. Vandaar terug een stijging van het aantal dossiers.
Totaal aantal dossiers |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Totaal aantal dossiers 2024 |
0 |
8 |
0 |
0 |
Totaal aantal dossiers 2025 |
16 |
0 |
0 |
0 |
Totaal aantal dossiers 2026 |
19 |
1 |
19 |
- |
Eenmalige steunen: totaal aantallen (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Eenmalige steunen: totaal aantallen (semester)Deze indicator geeft het totaal weer van onderstaande éénmalige steunen:
- Aanvullende steun
- Huurwaarborg en/of eerste huur
- Eénmalige steun ikv het Energiefonds
- Steun aan residenten ten laste
- Eénmalige steun voor uitzonderlijke kosten
- Minimale levering Elekrtriciteit
- Minimale levering aardgas
Bovenstaande gegevens worden ook afzonderlijk gerapporteerd.
Aantal eenmalige steunen |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
Aantal eenmalige steunen 2021 |
195 |
181 |
Aantal eenmalige steunen 2022 |
228 |
252 |
Aantal eenmalige steunen 2023 |
229 |
209 |
Aantal eenmalige steunen 2024 |
244 |
177 |
Aantal eenmalige steunen 2025 |
257 |
206 |
ES - AS totaal unieke dossiers (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - AS totaal unieke dossiers (semester)De toekenning van de Aanvullende Steun werd vastgelegd in een Reglement dat werd goedgekeurd door de RMW van 24.11.2022.
Om te bepalen of iemand al dan niet gerechtigd is, maken we gebruik van de Remi-tool. Hierbij wordt het Referentiebudget tegenover het meerekenbaar inkomen geplaatst.
In deze indicator wordt het totaal aantal unieke dossiers weergegeven.
Aantal unieke dossiers |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
Aantal unieke dossiers 2024 |
127 |
111 |
Aantal unieke dossiers 2025 |
111 |
114 |
Aantal unieke dossiers 2026 |
99 |
- |
ES -AS totaal bedrag (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES -AS totaal bedrag (semester)De toekenning van de Aanvullende Steun werd vastgelegd in een Reglement dat werd goedgekeurd door de RMW van 24.11.2022.
Om te bepalen of iemand al dan niet gerechtigd is, maken we gebruik van de Remi-tool. Hierbij wordt het Referentiebudget tegenover het meerekenbaar inkomen geplaatst.
In deze indicator wordt het totaal bedrag aan toegekende aanvullende steun weergegeven.
ES - AS totaal bedrag |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
93.838 |
86.754 |
2025 |
75.907 |
73.666 |
2026 |
66.366 |
- |
ES - Eenmalige steun voor uitzonderlijke gevallen totaal bedrag (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - Eenmalige steun voor uitzonderlijke gevallen totaal bedrag (semester)Onder deze indicator kunnen allerlei soorten steunen vallen zoals bv een steun ter betaling van een begrafenisfactuur, een steun ter betaling van een bril (op voorschrift van een arts), ...
Het is uitzonderlijk dat we dit soort steunen niet terugvorderen.
De terugbetaling door de cliënt wordt samen opgevolgd met de financiële dienst.
Deze indicator geeft het totaal bedrag weer dat werd toegekend. Het grootste deel daarvan wordt dus terugbetaald door de cliënt.
Totaal bedrag |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
19.246 |
17.671 |
2025 |
27.228 |
28.316 |
2026 |
30.586 |
- |
ES - Eenmalige steun voor uitzonderlijke kosten aantal unieke dossiers (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - Eenmalige steun voor uitzonderlijke kosten aantal unieke dossiers (semester)Onder deze indicator kunnen allerlei soorten steunen vallen zoals bv een steun ter betaling van een begrafenisfactuur, een steun ter betaling van een bril (op voorschrift van een arts), ...
Het is uitzonderlijk dat we dit soort steunen niet terugvorderen.
De terugbetaling door de cliënt wordt samen opgevolgd met de financiële dienst.
Deze indicator geeft het aantal unieke dossiers weer.
Aantal unieke dossiers |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
35 |
18 |
2025 |
36 |
25 |
2026 |
52 |
- |
ES - Huurwaarborg en eerste maand huur: aantal dossiers (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - Huurwaarborg en eerste maand huur: aantal dossiers (semester)Wanneer je als kandidaat-huurder een geschikte huurwoning vindt, maar je onvoldoende financiële middelen hebt om de huurwaarborg te betalen, dan kan je onder bepaalde voorwaarden een tussenkomst in de huurwaarborg en/of eerste huur aanvragen bij het OCMW. De huurwaarborg wordt op een geblokkeerde huurwaarborgrekening gestort bij Belfius tenzij de huisbaas de voorkeur geeft aan een andere bank.
De mogelijkheid tot een huurwaarborglening bij het Vlaams Woningfonds wordt in de meeste gevallen ook onderzocht. Een huurwaarborglening is een renteloze lening waarmee huurders (die tijdelijk over onvoldoende middelen beschikken) de verplichte huurwaarborg voor een woning kunnen betalen. Het bedrag wordt rechtstreeks aan de verhuurder of op een geblokkeerde huurwaarborgrekening gestort. We stellen echter vast dat het bedrag dat moet terugbetaald worden vaak niet haalbaar is bij personen met een minimuminkomen zoals bv. het leefloon.
Aantal dossiers |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
11 |
11 |
2025 |
28 |
26 |
Eerste maand huur 2026 |
4 |
|
Huurwaarborg 2026 |
20 |
ES - Huurwaarborg en/of eerste maand huur: totaal bedrag (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - Huurwaarborg en/of eerste maand huur: totaal bedrag (semester)Wanneer je als kandidaat-huurder een geschikte huurwoning vindt, maar je onvoldoende financiële middelen hebt om de huurwaarborg te betalen, dan kan je onder bepaalde voorwaarden een tussenkomst in de huurwaarborg en/of eerste huur aanvragen bij het OCMW. De huurwaarborg wordt op een geblokkeerde huurwaarborgrekening gestort bij Belfius tenzij de huisbaas de voorkeur geeft aan een andere bank.
De mogelijkheid tot een huurwaarborglening bij het Vlaams Woningfonds wordt in de meeste gevallen ook onderzocht. Een huurwaarborglening is een renteloze lening waarmee huurders (die tijdelijk over onvoldoende middelen beschikken) de verplichte huurwaarborg voor een woning kunnen betalen. Het bedrag wordt rechtstreeks aan de verhuurder of op een geblokkeerde huurwaarborgrekening gestort. We stellen echter vast dat het bedrag dat moet terugbetaald worden vaak niet haalbaar is bij personen met een minimuminkomen zoals bv. het leefloon.
Deze indicator geeft het totaal bedrag dat werd toegekend weer.
Totaal bedrag |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
12.870 |
18.910 |
2025 |
37.063 |
37.711 |
Totaal bedrag eerste maand huur 2026 |
4.060 |
- |
Totaal bedrag huurwaarborg 2026 |
37.434 |
- |
ES - Steun aan residenten ten laste aantal unieke dossiers (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - Steun aan residenten ten laste aantal unieke dossiers (semester)Wanneer de bewoner van een rusthuis niet in staat is om de factuur van het rusthuis volledig te betalen, fungeert het OCMW als ultiem vangnet. Op basis van een sociaal en financieel onderzoek kan het resterend saldo ten laste genomen worden.
Zoals bij elke andere steunaanvraag neemt het Bijzonder Comité voor de Sociale dienst de beslissing.
In deze dossiers onderzoeken we steeds de onderhoudsplicht. In bepaalde situaties kan hiervan afgeweken worden (billijkheidsredenen).
In deze indicator wordt het aantal unieke dossiers weergegeven.
Aantal unieke dossiers |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
12 |
14 |
2025 |
15 |
15 |
2026 |
11 |
- |
ES - Steun aan residenten ten laste totaal bedrag (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - Steun aan residenten ten laste totaal bedrag (semester)Wanneer de bewoner van een rusthuis niet in staat is om de factuur van het rusthuis volledig te betalen, fungeert het OCMW als ultiem vangnet. Op basis van een sociaal en financieel onderzoek kan het resterend saldo ten laste genomen worden.
Zoals bij elke andere steunaanvraag neemt het Bijzonder Comité voor de Sociale dienst de beslissing.
In deze dossiers onderzoeken we steeds de onderhoudsplicht. In bepaalde situaties kan hiervan afgeweken worden (billijkheidsredenen).
In deze indicator wordt het totaal bedrag aan toegekende steun weergegeven.
Totaal bedrag |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
7.879 |
14.452 |
2025 |
21.259 |
20.622 |
2026 |
14.557 |
- |
ES - MLE aantal unieke dossiers (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - MLE aantal unieke dossiers (semester)Deze indicator geeft het aantal unieke dossiers Minimale levering elektriciteit weer.
De tussenkomst is bedoeld voor mensen die onvoldoende middelen hebben om hun woning te verwarmen met aardgas of elektriciteit via exclusief nachttarief. Dit geldt enkel voor wie een digitale meter met prepaidfunctie heeft.
De tussenkomst wordt toegekend in de winterperiode van 1 november tot eind maart.
Keurt het OCMW goed, dan wordt om de 14 dagen een bedrag opgeladen op de prepaidmeter.
- De hoogte van het bedrag hangt af van het type woning en van het statuut van de persoon (beschermde afnemer of niet).
- De steun dekt ongeveer 60% van het gemiddelde verbruik, goed voor minimaal comfort tijdens de winter.
- OCMW’s kunnen 70% van het opgeladen bedrag terugvorderen bij de netbeheerder Fluvius.
Aantal unieke dossiers |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
12 |
7 |
2025 |
9 |
7 |
2026 |
7 |
- |
ES - MLE totaal bedrag (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - MLE totaal bedrag (semester)Deze indicator geeft het totaal bedrag weer dat werd toegekend in kader van de dossiers Minimale levering Elektriciteit.
De tussenkomst is bedoeld voor mensen die onvoldoende middelen hebben om hun woning te verwarmen met aardgas of elektriciteit via exclusief nachttarief. Dit geldt enkel voor wie een digitale meter met prepaidfunctie heeft.
De tussenkomst wordt toegekend in de winterperiode van 1 november tot eind maart.
Keurt het OCMW goed, dan wordt om de 14 dagen een bedrag opgeladen op de prepaidmeter.
- De hoogte van het bedrag hangt af van het type woning en van het statuut van de persoon (beschermde afnemer of niet).
- De steun dekt ongeveer 60% van het gemiddelde verbruik, goed voor minimaal comfort tijdens de winter.
- OCMW’s kunnen 70% van het opgeladen bedrag terugvorderen bij de netbeheerder Fluvius.
Totaal bedrag |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
6.861 |
3.206 |
2025 |
5.687 |
2.930 |
2026 |
4.872 |
- |
ES - MLG aantal unieke dossiers (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - MLG aantal unieke dossiers (semester)Deze indicator geeft het aantal unieke dossiers Minimale levering aardgas weer.
De tussenkomst is bedoeld voor mensen die onvoldoende middelen hebben om hun woning te verwarmen met aardgas of elektriciteit via exclusief nachttarief. Dit geldt enkel voor wie een digitale meter met prepaidfunctie heeft.
De tussenkomst wordt toegekend in de winterperiode van 1 november tot eind maart.
Keurt het OCMW goed, dan wordt om de 14 dagen een bedrag opgeladen op de prepaidmeter.
- De hoogte van het bedrag hangt af van het type woning en van het statuut van de persoon (beschermde afnemer of niet).
- De steun dekt ongeveer 60% van het gemiddelde verbruik, goed voor minimaal comfort tijdens de winter.
- OCMW’s kunnen 70% van het opgeladen bedrag terugvorderen bij de netbeheerder Fluvius.
Aantal unieke dossiers |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
25 |
17 |
2025 |
24 |
18 |
2026 |
20 |
- |
ES - MLG totaal bedrag (semester)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - ES - MLG totaal bedrag (semester)Deze indicator geeft het totaal bedrag weer dat werd toegekend in kader van de dossiers Minimale levering aardgas.
De tussenkomst is bedoeld voor mensen die onvoldoende middelen hebben om hun woning te verwarmen met aardgas of elektriciteit via exclusief nachttarief. Dit geldt enkel voor wie een digitale meter met prepaidfunctie heeft.
De tussenkomst wordt toegekend in de winterperiode van 1 november tot eind maart.
Keurt het OCMW goed, dan wordt om de 14 dagen een bedrag opgeladen op de prepaidmeter.
- De hoogte van het bedrag hangt af van het type woning en van het statuut van de persoon (beschermde afnemer of niet).
- De steun dekt ongeveer 60% van het gemiddelde verbruik, goed voor minimaal comfort tijdens de winter.
- OCMW’s kunnen 70% van het opgeladen bedrag terugvorderen bij de netbeheerder Fluvius.
Totaal bedrag |
Semester 1 |
Semester 2 |
|---|---|---|
2024 |
7.922 |
3.858 |
2025 |
8.941 |
3.905 |
2026 |
6.345 |
- |
Afspraken OCMW/Sociaal Huis (kwartaal)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Afspraken OCMW/Sociaal Huis (kwartaal)Gaat om het totaal van de gemaakte afspraken binnen het OCMW/Sociaal Huis. De geannuleerde afspraken werden hiervan in mindering gebracht. Het aantal burgers dat bij de eerstelijns dienstverlening langskomt zonder afspraak zit hier niet in; we voorzien hiervoor een aparte indicator.
Afspraken OCMW/Sociaal Huis |
KW 1 2025 |
KW 2 2025 |
KW3 2025 |
KW4 2025 |
KW1 2026 |
KW2 2026 |
KW3 2026 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
Afspraken OCMW/Sociaal Huis |
1.423 |
1.338 |
1.274 |
1.300 |
1.257 |
1.144 |
1.078 |
Aantal boekingen rap op stap (jaar)
Terug naar navigatie - Sociale zaken - Aantal boekingen rap op stap (jaar)Rap op stap is een laagdrempelig reis- en vrijetijdskantoor voor mensen met een beperkt budget. Het helpt je bij het zoeken en boeken van betaalbare vakanties, daguitstappen of culturele en sportactiviteiten. Het initiatief is onderdeel van het netwerk Iedereen Verdient Vakantie.
Hierbij kunnen jullie een overzicht vinden van het aantal boekingen (daguitstappen, evenementen en vakanties) die via het Rap op Stap kantoor werden geboekt.
Het aantal boekingen daalde stelselmatig vanaf kwartaal 3 in 2025 aangezien aanvragers zelf een login kregen om van thuis uit zelf te kunnen boeken. Het zijn dus vooral nog inwoners die digitaal minder vaardig zijn die langskomen in het kantoor.
Aantal boekingen |
KW1 |
KW2 |
KW3 |
KW4 |
|---|---|---|---|---|
Aantal boekingen daguitstappen 2025 |
23 |
83 |
3 |
0 |
Aantal boekingen evenementen 2025 |
3 |
4 |
3 |
2 |
Aantal boekingen vakanties 2025 |
2 |
0 |
1 |
0 |
Aantal boekingen daguitstappen 2026 |
2 |
0 |
7 |
- |
Aantal boekingen evenementen 2026 |
8 |
11 |
4 |
- |
Aantal boekingen vakanties 2026 |
2 |
0 |
2 |
- |